بازاریابی محتوایی (Content Marketing) چیست؟

  /  بازاریابی محتوایی   /  بازاریابی محتوایی (Content Marketing) چیست؟

بازاریابی محتوایی (Content Marketing) چیست؟

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

بازاریابی محتوایی یا کانتنت مارکتینگ رو میشه به عنوان یک تکنیک بازاریابی تعریف کرد که با هدف هدایت رفتار مشتری به سمت سودآوری، اطلاعات مفید و مرتبطی رو برای یک مخاطب خاص ایجاد میکنه.

این محتوا شامل قالب ها و فرمت های مختلفی هست، از جمله مقاله، تصویر، فایل های صوتی، ویدیو، نظرسنجی های محاوره ای و یا ترکیبی از همه اینها.

 

هدف اصلی در بازاریابی محتوا یا کانتنت مارکتینگ (Content Marketing)

هدف اصلی که در پشت بازاریابی محتوایی یا کانتنت مارکتینگ وجود داره، جذب و حفظ مشتری از طریق تولید محتوایی است که هم مشتری به اون نیاز داره و هم ارزشمند است، اما با هدف تغییر یا ترغیب رفتار مشتری.

به عبارت دیگه، برخلاف تبلیغات که فقط سعی در فروختن یک محصول یا خدمات، رو دارند، بازاریابی محتوایی کاملا با مشتری درگیر میشه.

زمانی که مشتریان اطلاعاتی رو دریافت می کنن که موجب پیشرفت زندگی اونها میشه، از طریق وفاداریشون به  برند شما بهتون پاداش میدن.

این فرایند درحال توسعه میتونه بخشی از برنامه بازاریابی تجاریتون. چون این فرایند موثر و کاربردی هست. با اینکه بازاریابی محتوایی این روزها بسیار بحث مهمی شده، اما مفهومی کاملا جدید نیست.

 

اولین داستان اصلی موفقیت بازاریابی محتوا

اولین داستان اصلی موفقیت بازاریابی محتوایی به سال ۱۸۹۵ برمی گرده، یعنی زمانی که John Deere روی خبرنامه ای به نام Furrow برای کمک به کشاورزان، شروع به کار کرد. از اون زمان به بعد، بازاریابی محتوایی به صورت های متعدد از طریق تعدادی از برندهای معروف مثل Michelin ,Jell-O ,Sears ,P&G به کار گرفته شد.

با نگاهی سریع به سال ۲۰۱۲ می بینیم که شرکت هایی مثل Cisco ,Microsoft و Nike کمپین های تبلیغاتی محاوره ای جدیدی رو راه اندازی کردن که به طور کامل با مشتریان در ارتباط هستند و باعث میشه این استراتژی ها قوی تر بشن و جایگاه بازاریابی محتوایی رو در تبلیغات جهانی پر رنگ تر کنند.

 

آیا بازاریابی محتوا یک مفهوم جدید است؟

همونطور که میدونیم امروزه بازاریابی محتوایی به عنوان یک استراتژی بازاریابی جدید، مشتری جذب میکنه. درواقع بازاریابی محتوایی ترکیبی از چندین عملیات تجاری دیگه هست.

بازاریابی محتوایی، تبلیغات قدیمی، فروش، رسانه اجتماعی، برنامه ریزی رویدادی و برندسازی رو با هم ترکیب می کنه تا با یک استراتژی همه جانبه به تقویت روابط بین مشتری و کسب و کارها کمک کنه.

بازاریابی محتوایی با جنبه ها و ابعاد متفاوتی که در اون ایفای نقش میکنه برای کسب و کارها این امکان رو فراهم می کنه تا راه های مارکتینگ خودشون رو ساده کنند، در حالی که به یکپارچگی تجربه کاربری (User Experience) هم کمک می کنه.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

متخصص SEO و دیجیتال مارکتینگ، بلاگر سفر

نظرات
  • پینگ بک: سارا بزرگمهر 1398/02/03 14:13
    پاسخ
ارسال یک نظر
درحال ارسال

error: Content is protected !!

تخفیف های ورکشاپ ها رو در ایمیلت داشته باش

برای دریافت هفتگی مطالب مربوط به بیزینس، مارکتینگ، بلاگینگ و سوشال مدیا در خبرنامه عضو شو

ثبت نام کاربر

بازیابی رمز عبور